Çizgi Rent a Car Araba Kiralama  , Oto Kiralama  ,  Rental Car
Turkey Airports Çizgi Rent A Car

Çizgi Rent A Car

(TR)

Cizgi Antalya Araba Kiralama

Cizgi Araba

Kiralama

Cizgi Rent

Rental

Cizgi Antalya

mietwagen

Cizgi Mietwagen

Cizgi Antalya Rent a Car Cizgi rent a Car Antalya Cizgi Antalya Araba Kiralama Cizgi Araba Kiralama Antalya Cizgi Mietwagen Antalya Cizgi Antalya Mietwagen Cizgi araba kiralama Cizgi araba kiralama Alanya Cizgi araba kiralama Belek
Araba Kiralama Oto Kiralama Araç Kiralama  Rent A Car

NEDEN ÇİZGİ CAR RENTAL ?

7/24 Yol Yardımı En Uygun Fiyatlar Kredi kartı zorunlulugu yok Kolay Ödeme Seçenekleri "0" Risk Garantisi

FIYATLARIMIZA NELER DAHIL ?

Full Kasko Limitsiz Kilometre Cam Lastik Far Sigortası Hırsızlık Sigortasi Havalimanı Araç Teslimi

KİRALAMA İÇİN NELER GEREKLİ

Pasaport Ehliyet Nüfus Cüzdanı (Kimlik)

ANTALYA

ANTALYA, sezon kaygısı olmadan çok geniş bir yelpaze ile turizm hizmeti verebilen bir bölgedir. Bölgenin güneş-deniz-plaj turzimi yanısıra Kongre ve Fuar turizmi, Sağlık turizmi, Doğa sporları, Yat gezileri (günlük veya konaklamalı) hizmetleri için altyapısını tamamlamış ve bu alanlarda kaliteli hizmet vermektedir. 

İKLİM 
Bölgenin ilgi çekiciliğin en önemli sebeplerinden biri de, Antalya’daki mevsimlerin sadece takvim yapraklarında yer alıyor olmasından kaynaklanıyor. Ocak ve Şubat aylarında bile sık sık hava sıcaklığı 15-20 C civarında güneşli günler yaşanmakla birlikte su sıcaklığı bu dönemlerde bile 15 C’nin altına düşmez. 

DOĞA & TARİH 
Sanat, Tarih ve Arkeoloji’nin beşiği Antalya, aynı zamanda 20’den fazla uygarlığın mirasını ve 10 bin yıllık geçmişini günümüze taşıyan bir kültür bölgesidir. Geçmiş uygarlıkların kurdukları döneminin en önemli kentleri konumunda oldukları için her bölgede mitolojik tanrıların heykelleri, tapınaklar, tiyatrolar, kiliseler, camiler, anıtmezarlar, saraylar ve kervansaraylar görmek mümkündür.

KALİTE VE FİYAT CAZİBESİ 

KALİTE 
Aralarında otelcilikte en son teknoloji ve dizaynların kullanıladığı 5 yıldızlı otellerin bulunduğu uluslar arası standartlarda hizmet veren otellerin çoğu sadece henüz 3-4 yıl öncesi faaliyete başlamıştır. 2006 sezonunda 250.000 yataktan fazla bir kapasite ile hizmet veren Antalya bölgesinde birçok uluslar arası otel zinciri de bulunmaktadır. 

Kempinski, Renaissaince, Sheraton, Corinthia, Best Western, Maritim, Robinson bunlardan sadece bazılarıdır. 

FİYAT CAZİBESİ 
Özellikle ara sezon dönemlerinde (Ekim-Mayıs) düzenlenecek organizasyonlar için Antalya Bölgesi fiyat cazibesi ile Avrupanın tanınmış birçok MICE bölgesine nazaran bütçe anlamında avantajı tartışılmazdır.

GEZİLECEK YERLER

Tarihi ve Kültürel Çevre

Surlar Bu surlardan günümüze şehrin içindeki birkaç burç ile Hadrian Kapısı ve yanındaki kuleler, limana bakan büyük kule ve liman surlarının bazı parçaları kalabilmiştir. İki surdan biri yat limanını, diğeri şehri at nalı gibi kuşatır. Kale Kapısı Meydanında ayakta kalan kulelerden birisi saat kulesi olarak kullanılmaktadır. Surların kente girişi sağlayan dört kapısı vardır.

Kaleiçi Bugün Antalya’nın “Tarihi Çekirdek Kenti” olan ve “Kaleiçi” adıyla tanınan semti büyük bir kısmı yıkılmış ve yok olmuş iki surla çevrilidir. İç sur, yarım daire şeklinde yat limanını kuşatır. Restorasyon çalışmaları sonucunda Kaleiçi, pansiyonları, barları, çarşısı ile turizm merkezi haline gelmiştir. Liman ise yat limanı olarak düzenlenmiştir. Keleiçi restorasyon çalışmalarından dolayı Turizm Bakanlığı’nı 28 Nisan 1984 de FİJET tarafından Altın Elma (Turizm Oskarı) ödülü verilmiştir.

Hadrianus Kapısı Zamanımıza kadar yanlarındaki iki kule ile sağlam kalan tek kapı Üçkapılar veya diğer adı ile Hadrianus Kapısı olup, Pamphylia’nın en güzel kapısıdır. M.S. 130 yılında imparator Hadrianus’un Antalya’ya gelişi onuruna yapılan kapı, sütunları hariç, tamamen beyaz mermerden yapılmıştır. Oyma ve kabartmaları olağanüstüdür.

Eski Antalya Evleri Yazların çok sıcak ve kışların ılık geçtiği Antalya’da evlerin yapımında soğuktan çok, güneşi önlemeye ve serinlik sağlamaya önem verilmiştir. Gölgeli taşlıklar ve avlular hava akımını kolaylaştıran özelliklerdir. Depo ve hol görevi yapan girişi ile üç kat üzerine kurulmuştur.

Müzeler : Antalya Müzesi Side Müzesi Alanya Müzesi Perge Müzesi Noel Baba Kilisesi Dim Mağarası

 

Çizgi Rent a Car Antalya
Transfer Biz Kimiz Sık Sorulan Sorular Antalya Hakkında Türkiye Hakkında Bu sitenin tüm haklari saklidir © 2010 - 2012 | Çizgi Car Rental - www.cizgicarrental.com Ofis Tel: +90(242)349 09 52   |  E-mail : cizgicarrental@hotmail.com | Cizgi Rent A Car rent a car antalya | Cizgi Rent A Car araba kiralama antalya | Cizgi Rent A Car kiralik araba antalya | Cizgi Rent A Car antalya araba kiralama | Cizgi Rent A Car antalya oto kiralama | Cizgi Rent A Car rent car antalya | Cizgi Rent A Car antalya rent car | Cizgi Rent A Car rentacar antalya | Cizgi Rent A Car kiralik arabalar antalya | Cizgi Rent A Car antalyada araba kiralama | Cizgi Rent A Car antalya kiralik araba | Cizgi Rent A Car kiralik araba antalya Cizgi Rent A Car antalya havaalani araba kiralama | Cizgi Rent A Car antalya kiralik oto
ATL Tech & Software